Торес вкара 2 гола за Челси срещу Рубин Казан

05 Април 2013 - 10:54

Сподели във Facebook

Снимка: ЕРА-БГНЕС

Фернандо Торес вкара 2 гола за Челси, който се приближи до полуфиналите в Лига Европа след успех с 3:1 у дома в първия мач срещу Рубин Казан.

Испанецът плюс гол на Виктор Моузес бяха достатъчни, за да донесат победата на актуалния носител на Шампионската лига, докато за гостите се разписа Начо от дузпа в 41-ата минута. Нюкасъл пък падна с 1:3 като гост на Бенфика, докато Тотнъм трябваше да наваксва изоставане за крайното 2:2 срещу Базел. В същото време в края на срещата Гарет Бейл напусна играта с контузия. Торес, който носеше защитна маска на лицето, откри резултата в 16-ата минута след дълъг пас на Давид Луис. Моузес пък направи 2:0 съвсем скоро, овладявайки едно изчистване и разписвайки се с полуволе. Гостите върнаха един гол след игра с ръка в наказателното поле на Джон Тери и точен изстрел на Начо. Тотнъм пък трябваше да наваксва два гола пасив срещу Базел. Валентин Стокер и Фабиан Фрей вкараха за швейцарския шампион през първата част. Емануел Адебайор обаче се разписа точно преди почивката, а рикоширал удар на Гилфи Сигурдсон донесе ремито на домакините. Бейл обаче травмира сериозно глезена си в края. В друг 1/4-финал Фенербахче надделя над Лацио с 2:0 след голове на Пиер Уебо и Дирк Кайт, гостите пък играха почти едно полувреме с 10 души след изгонване на Онази.