Да отрежем втората глава на ламята "Бургас - Алексадруполис", след като отрязахме първата – АЕЦ "Белене". За това призова от парламентарната трибуна депутатът от Синята коалиция Иван Иванов.
В драматична словесна битка влязоха днес депутатите по време на диспута на второ четене на законопроекта за денонсиране на споразумението от страна на България за строежа на петролопровода "Бургас - Александруполис". По този повод до окончателното гласуване работното време на народните представители бе удължено, но впоследствие те решиха да вземат решение след три дни, за да могат да се внесат предложения по темата.
На призива на Иван Иванов отговори Михаил Миков от Коалиция за България, който в емоционална реч посочи, че отрязването на тези глави означава безработица и неосъществени работни места. Мая Манолова нарече реакциите на сините "мрачно фентъзи и тъпи смешки", а левият депутат Петър Димитров видя в образа на Иван Костов 7 глави на ламя. След куп обвинения основно между депутати от левицата и СК се стигна до компромисното решение.
По-рано парламентът денонсира на първо четене споразумението за петролопровода "Бургас - Александруполис". Депутатите решиха това със 115 гласа "за", 25 "против" и 1 "въздържал се".